Aby znaleźć prawnika skorzystaj z wyszukiwarki. Możesz również przeglądać prawników wg stanowisk lub nazwisk:
Specjalizuje się w prawie podatkowym. Reprezentuje również klientów w sprawach karnych i karnych skarbowych.

Doświadczenie zawodowe zdobywał m. in. w działach doradztwa podatkowego Deloitte i PwC. Wspierał klientów w wielu złożonych projektach prawnych i podatkowych, w tym doradzając przy transakcjach fuzji i przejęć. Posiada również bogate doświadczenie w postępowaniach i kontrolach podatkowych oraz postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Wielokrotnie występował także w sprawach o przestępstwa tzw. białych kołnierzyków, zarówno jako obrońca, jak i pełnomocnik pokrzywdzonego, przed organami ścigania i sądami.

Jest adiunktem w Katedrze Prawnych Problemów Administracji i Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Wykłada także w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz współpracuje jako ekspert z Centrum Gospodarki i Finansów Cyfrowych przy Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Stopień doktora nauk prawnych uzyskał na podstawie pracy pt.: „Znaczenie i skutki prawne badania due diligence w transakcjach fuzji i przejęć”. Ukończył studia MSc z zakresu finansów i audytu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i France Business School w Clermont-Ferrand oraz Szkołę Prawa Angielskiego i Europejskiego prowadzoną przez British Law Centre afiliowane przy Uniwersytecie Warszawskim i University of Cambridge. Odbył również studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Jest autorem licznych publikacji naukowych o tematyce prawnej i podatkowej, a także współautorem komentarzy do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, prawa holdingowego oraz do przepisów o prostej spółce akcyjnej. Regularnie publikuje teksty z zakresu prawa podatkowego na blogu kancelarii.

Laureat 6 miejsca w konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2021, organizowanym przez Wolters Kluwer Polska.
Doradzał w szczególności
Akuo Energy
w transakcji pozyskania finansowania farm wiatrowych
Oriens Bijou
przy sprzedaży sieci salonów Tous
Enterprise Investors
w procesie reorganizacji grupy kapitałowej Nu-Med
Immobiliaria Camins
przy sprzedaży spółki będącej użytkownikiem wieczystym nieruchomości Dolne Młyny w Krakowie
wspólnikom spółki Obido
przy sprzedaży serwisu obido.pl na rzecz OLX Group
Enterprise Investors
w transakcji nabycia udziałów w spółce Modular System
spółce z sektora przemysłu ciężkiego
w sprawach dotyczących korupcji menedżerskiej
Delphi Poland
w postępowaniach przeciwko podmiotom oferującym podrobione urządzenia diagnostyczne i nielegalne do nich oprogramowanie
Biuro

Kancelaria prawna Warszawa

Kancelaria prawna
w Warszawie:
ul. Złota 59

00-120 Warszawa

Tel. +48 22 244 83 00

Faks: +48 22 244 83 01

warszawa@spcg.pl

Edukacja

Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Prawa i Administracji, 2011; Uniwersytet Opolski, Wydział Prawa i Administracji, doktor nauk prawnych, 2020

Języki

angielski

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania strony, w celach statystycznych oraz w celach optymalizacji korzystania ze strony. Możesz zmienić ustawienia cookies w swojej przeglądarce. Zobacz Politykę prywatności.